Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, πραγματοποίησε τελετή εορτασμού την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 12:00 στην Αίθουσα Τελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος»

Δελτίο Τύπου

πραγματοποίησε τελετή εορτασμού

την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 12:00

στην Αίθουσα Τελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος»

του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Στην τελετή απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες στους Καθηγητές που αποχώρησαν από το Πανεπιστήμιο το 2023. Πιο συγκεκριμένα, οι Καθηγητές που τιμήθηκαν είναι:

Στην τελετή επίσης τιμήθηκαν ο συνεργάτης του Πανεπιστημίου κ. Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος για την προσφορά του στο Ίδρυμα και η φοιτήτρια του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων κυρία Άννα Ντουντουνάκη που διακρίνεται στον αθλητισμό.

Την Τελετή έκλεισαν τα Μουσικά Σχήματα της Φοιτητικής Λέσχης του Πανεπιστημίου με παραδοσιακά τραγούδια και τον Εθνικό Ύμνο.

Τελευταία ενημέρωση: 08-11-2023