Το ΟΠΑ καλωσορίζει τους νέους φοιτητές

Αγαπητές φίλες, αγαπητοί φίλοι,

Αγαπητές και Αγαπητοί Πρωτοετείς,
Με μεγάλη χαρά σας καλωσορίζω στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Σας αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για την επιτυχία σας στις εισαγωγικές εξετάσεις, η οποία ήρθε να επιβραβεύσει και να ανταμείψει τις επίπονες προσπάθειες που καταβάλατε τα τελευταία χρόνια.
Εύχομαι ο νέος κύκλος της ζωής σας, ο κύκλος του ακαδημαϊκού πολίτη, να είναι για σας όμορφος και δημιουργικός. Να αποκτήσετε την υψηλή επιστημονική κατάρτιση που προσφέρει το Πανεπιστήμιό μας και, ταυτόχρονα, να διευρύνετε τους ορίζοντές σας και να αναπτύξετε την προσωπικότητά σας.
Με τη βεβαιότητα ότι οι σπουδές σας στο Πανεπιστήμιό μας θα δικαιώσουν την επιλογή σας, σας εύχομαι θερμά καλές σπουδές και μια δημιουργική και πλούσια σε εμπειρίες φοιτητική ζωή.
Καλώς ήρθατε στη μεγάλη ακαδημαϊκή οικογένεια του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών!

Καθηγητής Εμμανουήλ Γιακουμάκης
Πρύτανης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Με τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά υποδεχόμαστε στο ΟΠΑ τους νέους φοιτητές και φοιτήτριές μας. Ο σύντομος αυτός οδηγός προσπαθεί να δώσει στους νέους φοιτητές απαραίτητες πληροφορίες και συμβουλές, λύνοντας τις πιο βασικές τους απορίες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Σας περιμένουμε και σας ευχόμαστε Καλή Ακαδημαϊκή Χρονιά!

Τελευταία ενημέρωση: 18-10-2018