To MBA International διοργανώνει διήμερο σεμινάριο με θέμα «Χτίζοντας μια βιώσιμη επιχείρηση και ανταγωνιστικό πλεονέκτημα μέσω της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης» (11-12/11/2008)

id:

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών MBA International του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας, ως μέλος του United Nations Global Compact από το 2006 και του Global Compact Network Hellas από το 2008, προωθεί την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη μέσα από τη συνεργασία με επιχειρήσεις, την ακαδημαϊκή έρευνα και πολλές ακαδημαϊκές και φοιτητικές δραστηριότητες.

Σε αυτό το πλαίσιο, διοργανώνει διήμερο σεμινάριο με θέμα «Χτίζοντας μια βιώσιμη επιχείρηση και ανταγωνιστικό πλεονέκτημα μέσω της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης», το οποίο θα διεξαχθεί στις 11 και 12 Νοεμβρίου 2008 στο κτήριο των μεταπτυχιακών προγραμμάτων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ευελπίδων 47Α και Λευκάδος 33) και ώρες 18:00μμ-21:00μμ στην αίθουσα 211 (2ος όροφος).

Το σεμινάριο απευθύνεται τόσο σε διευθυντικά στελέχη και σε επαγγελματίες στον τομέα της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, των ανθρώπινων πόρων και της επικοινωνίας-marketing όσο και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και αποφοίτους.

Σκοπός αυτού του σεμιναρίου είναι να παρέχει στους συμμετέχοντες την πρακτική καθοδήγηση και τα εργαλεία για την εφαρμογή της πολιτικής της Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης στην καθημερινή επιχειρηματική δραστηριότητα, μετατρέποντας τη γνώση σε δράση.

Εισηγήτρια του σεμιναρίου θα είναι η καθηγήτρια Sharon Jackson, από το Πανεπιστημίου του Cambridge. Εκτός από την ακαδημαϊκή της σταδιοδρομία, η κα Sharon Jackson έχει αναλάβει ιδιαίτερη δράση στην ανάπτυξη ηγετικών προγραμμάτων Εταιρικής Ευθύνης για διευθυντικά και ανώτερα στελέχη τα οποία έχουν διεξαχθεί σε διάφορα μέρη της Ευρώπης, της Αυστραλίας και της Κίνας.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εγγραφή επισκεφτείτε την ιστοσελίδα www.imba.aueb.gr ή καλέστε στο 210 8203 659-660.

E-mail επικοινωνίας: imba@aueb.gr.

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018