Φοιτητικός Διαγωνισμός «Νίκος Αναλυτής», Ανοιχτή Ενημερωτική Εκδήλωση από το CSR HELLAS, 12-5-2021, 14:00

O Φοιτητικός Διαγωνισμός για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη «Νίκος Αναλυτής», που έχει ως στόχο τη διασύνδεση της επιχειρηματικής κοινότητας με την ακαδημαϊκή και τους φοιτητές, διοργανώνεται φέτος με θέμα "Η Υπεύθυνη κατανάλωση και παραγωγή και ο ρόλος της εκπαίδευσης στην ανάπτυξη και καλλιέργεια υπεύθυνης συμπεριφοράς καταναλωτών, εργαζομένων και στελεχών".

Δηλώσεις συμμετοχής στον διαγωνισμό έως και τις 30 Ιουνίου 2021.

Στις 12 Μαΐου 2021, ώρα 14:00, το CSR HELLAS , το Ελληνικό Δίκτυο για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη, διοργανώνει διαδικτυακή εκδήλωση ανοιχτή προς όλους και όλες τους ενδιαφερόμενους/-ες φοιτητές/-τριες αφιερωμένη στον Στόχο 12 και τη σημασία του για την επίτευξη των Στόχων 2030. Στην εκδήλωση, θα  γίνει παρουσίαση του περιεχομένου και των απαιτήσεων του φετινού διαγωνισμού και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί συζήτηση στρογγυλής τραπέζης, όπου εκπρόσωποι πανεπιστημίων και επιχειρήσεων θα μοιραστούν με τους συμμετέχοντες πρακτικές και θεωρητικές γνώσεις για τη σημασία της υπεύθυνης κατανάλωσης και παραγωγής και τον καθοριστικό ρόλο της εκπαίδευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το Δελτίο Τύπου

Τελευταία ενημέρωση: 10-05-2021