Συνεχίζεται η συνεργασία μεταξύ ΟΠΑ - Kelley School of Business, Indiana University

Την Παρασκευή 8 Μαρτίου, φοιτητές του ΜΒΑ του KSB φιλοξενήθηκαν στις αίθουσες του ΟΠΑ για να ολοκληρώσουν τη συνεργασία τους με πέντε ελληνικές νεοφυείς επιχειρήσεις.

Για μια ακόμα φορά η Tatiana Kolovou και η ομάδα της προσέφεραν τους φοιτητές του KSB μια μοναδική εμπειρία μάθησης της ιστορίας, της οικονομίας και της κουλτούρας της Ελλάδας, πριν αφοσιωθούν στη μελέτη των πέντε καινοτομικών νεοφυών επιχειρήσεων και εργαστούν σε ενδιαφέροντα ερωτήματα στρατηγικής.

Σημαντική ήταν η συμβολή της Κατερίνας Πραματάρη και του ACEin του ΟΠΑ για την εξεύρεση των πέντε ελληνικών επιχειρήσεων (Symbeeosis Tekmon, EVO Human Performance, Clio Muse Tours, CollegeLink) οι οποίες συνεργάστηκαν με του μεταπτυχιακούς φοιτητές.

Θερμές ευχαριστίες στις πέντε επιχειρήσεις και στα ανώτατα διοικητικά τους στελέχη που αφιέρωσαν χρόνο και προσπάθεια, καθώς επίσης και στο κέντρο επιχειρηματικότητας και καινοτομίας του ΟΠΑ.

Τελευταία ενημέρωση: 19-03-2024