Tριήμερο Μαθηματικό Πανηγύρι διοργανώθηκε από την ομάδα Θαλής+Φίλοι στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

id:

comic Στις 20-22 Ιουνίου 2008 πραγματοποιήθηκε τριήμερο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ που διοργάνωσε η μη κερδοσκοπική εταιρεία "ΘΑΛΗΣ + ΦΙΛΟΙ" στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ- Πατησίων 76).

Η εκδήλωση αυτή αποτέλεσε ευκαιρία προκειμένου να γνωριστούν τα μέλη (μαθητές σχολείων) των λεσχών ανάγνωσης μαθηματικής λογοτεχνίας όλης της Ελλάδας, αλλά και να παρουσιαστεί η δουλειά που έγινε κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς από τους ίδιους τους μαθητές. Υπήρξαν παιχνίδια και διαγωνισμοί “παραμαθηματικού” χαρακτήρα, ποικίλες δραστηριότητες για όλες τις ηλικίες και ομιλίες από τους Πέτρο Δελλαπόρτα, Απόστολο Δοξιάδη, Τεύκρο Μιχαηλίδη, Μαρία Ξύδα και Πέτρο Τατσόπουλο.

Όσοι μαθητές δεν είχαν ασχοληθεί με κάποια λέσχη στο παρελθόν, είχαν τώρα την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά των λεσχών από όλη την Ελλάδα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη μη κερδοσκοπική εταιρεία "ΘΑΛΗΣ + ΦΙΛΟΙ" και την παραπάνω διοργάνωση, παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018