Στήριξη πληγέντων μελών της κοινότητας του ΟΠΑ από τις πυρκαγιές

Για άλλο ένα καλοκαίρι ζούμε δραματικές στιγμές με τις πολυαριθμότερες και μεγαλύτερες σε έκταση φωτιές των τελευταίων χρόνων. Τα συναισθήματα είναι σε όλους μας έντονα, με τον πόνο, αλλά και την οργή να πρωτοστατούν στις πολύπλευρες απώλειες που αντιμετωπίζουμε.

Ως πρώτο βήμα, με αίσθημα ευθύνης απέναντι στα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας, η διοίκηση του ΟΠΑ αποφάσισε το πανεπιστήμιο να στηρίξει - στο μέτρο του εφικτού - τα μέλη της κοινότητας που τυχόν επλήγησαν. Η κάθε περίπτωση θα αξιολογηθεί ξεχωριστά.

Για το σκοπό αυτό, καλούμε τα μέλη της κοινότητας του ΟΠΑ που επλήγησαν από τις πυρκαγιές και αντιμετωπίζουν προβλήματα που εμποδίζουν την ομαλή συμμετοχή τους στις εργασιακές ή ακαδημαϊκές τους υποχρεώσεις προς το πανεπιστήμιο το προσεχές χρονικό διάστημα, να απευθύνονται στο e-mail: protocol@aueb.gr αναγράφοντας τα παρακάτω στοιχεία τους:

• Ονοματεπώνυμο
  • Ιδιότητα
  • Τηλέφωνο επικοινωνίας
  • Τμήμα Φοίτησης και Αριθμό Μητρώου (για φοιτήτριες και φοιτητές)
  • Συνοπτική περιγραφή τόσο του προβλήματος όσο και του αιτήματος

Οι Πρυτανικές Αρχές του ΟΠΑ

Τελευταία ενημέρωση: 24-08-2023