#Shift! Εκδήλωση που διοργανώνει το TEDxAUEB την Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014 στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Πανεπιστημίου μας.

id:

TEDxAUEB
pre-event #Shift
Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014,11:00, Αμφιθέατρο Αντωνιάδου (κεντρικό κτήριο ΟΠΑ, Πατησίων 76)

To TEDxAUEB, μετά από δύο χρόνια επιτυχημένης πορείας, επιστρέφει για μία ακόμα φορά, με στόχο τη διάδοση νέων, πρωτοποριακών και μοναδικών ιδεών στη φοιτητική κοινότητα και όχι μόνο. Η εκδήλωση διοργανώνεται εξ' ολοκλήρου από φοιτητές του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών και αποτελεί την πρώτη του είδους της ανάμεσα στα υπόλοιπα ελληνικά πανεπιστήμια.

Στο πλαίσιο της φετινής διοργάνωσης, θα πραγματοποιηθεί το πρώτο pre-event με θέμα #Shift, την Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Shift σημαίνει μετατόπιση. Ωστόσο, η μετατόπιση από μία κατάσταση σε μία άλλη απαιτεί την συνειδητοποίηση των παρουσών συνθηκών και τη βαθιά κατανόηση των γνωστών και άγνωστων πτυχών του εαυτού μας. Έτσι, στο Shift θα κληθούμε να ανακαλύψουμε τις πλευρές της προσωπικότητάς μας, που παρέμεναν άγνωστες μέχρι σήμερα όχι μόνο στους άλλους αλλά και σε εμάς τους ίδιους.

Οι ομιλητές του Shift θα βρίσκονται εκεί για να μας δώσουν τα εργαλεία που χρειαζόμαστε για αυτή την προσπάθεια.

Θα είναι μια μικρή εμπειρία TEDx στο αμφιθέατρο μας, η ευκαιρία να γνωριστούμε, να φάμε, να συζητήσουμε και να μοιραστούμε ιδέες.

Εγγραφές: https://www.eventora.com/en/Events/tedxaueb_shift

Η παρακολούθηση είναι δωρεάν.

11:00 Εγγραφές & Coffee time

11:30 Opening