Το πρώτο μεγάλο ABC Event, powered by Dialectica είναι γεγονός!

Μια πρωτοβουλία του νεοσύστατου φοιτητικού οργανισμού AUEB GenZ Buddies Club γίνεται πραγματικότητα. Με στόχο να ενώσει τα μέλη της φοιτητικής κοινότητας με τους φοιτητικούς οργανισμούς, διοργανώνει το μεγαλύτερο συνέδριο εντός του ΟΠΑ από φοιτητές για φοιτητές δίνοντάς τους την ευκαιρία να γνωρίσουν το πεδίο δραστηριοποίησης των φοιτητικών οργανισμών, τα άτομα που τους στελεχώνουν και τα οφέλη απασχόλησης εντός αυτών σε ένα event με workshops, live interview, panel discussion και πολλά άλλα!

Επίσημος partner του ABC στη διοργάνωση του συνεδρίου είναι η Dialectica, στελέχη της οποίας θα αναδείξουν τη σημαντικότητα συμμετοχής σε φοιτητικούς οργανισμούς στη μετέπειτα επαγγελματική πορεία των φοιτητών μέσα από ένα workshop που δεν πρέπει να χάσει κανείς! Στις 23 Μαΐου 2024 από τις 09:00 εώς τις 19:00 στο Αμφιθέατρο και το Φουαγιέ Αντωνιάδου του ΟΠΑ έρχεται η ιδανική ευκαιρία, για όσες και όσους θέλουν να γνωρίσουν τους εθελοντικούς οργανισμούς στους οποίους μπορούν να απασχοληθούν, να έρθουν σε επαφή με την αγορά εργασίας, να δικτυωθούν, να παρακολουθήσουν ενδιαφέροντα sessions, αλλά και hot topics να προσεγγίζονται επί σκηνής και να περάσουν καλά!

Το ABC προ(σ)καλεί τις φοιτήτριες και τους φοιτητές να έρθουν για να ζήσουν μια μοναδική εμπειρία μέσα από ένα εξατομικευμένο πρόγραμμα προσαρμοσμένο στις ανάγκες και τις επιθυμίες του φοιτητικού κοινού, αλλά και για να γνωρίσουν για πρώτη φορά από κοντά τα πρόσωπα που βρίσκονται πίσω από αυτόν τον οργανισμό!

Για δηλώσεις συμμετοχής πατήστε εδώ.

Σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις, activities, κεράσματα και challenges!

Τέλος, θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής στα άτομα που θα παρακολουθήσουν το συνέδριο!

Για να μάθετε περισσότερα για τον οργανισμό και τη δράση του συνδεθείτε εδώ.

Τελευταία ενημέρωση: 29-04-2024