Το ΟΠΑ, στο πλαίσιο των ανθρωπιστικών εκδηλώσεων, διοργανώνει, σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών «Παναγιώτη & Αγλαΐας Κυριακού», εθελοντική αιμοδοσία (11-12/12/19)

Εθελοντική Αιμοδοσία
Τετάρτη 11 & Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019

Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων Αμφιθεάτρου Αντωνιάδου (κεντρικό κτήριο ΟΠΑ, πτέρυγα Αντωνιάδου, 1ος όροφος), 11:00 - 17:30

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, στο πλαίσιο των ανθρωπιστικών εκδηλώσεων, διοργανώνει σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών «Παναγιώτη & Αγλαΐας Κυριακού», το 54ο διήμερο εθελοντικής αιμοδοσίας την Τετάρτη 11 και την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019.

Η αιμοδοσία θα γίνει στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Αμφιθεάτρου Αντωνιάδου (κεντρικό κτήριο ΟΠΑ, πτέρυγα Αντωνιάδου, 1ος όροφος) από κινητή μονάδα αιμοληψίας του Νοσοκομείου κατά τις ώρες 11:00 έως 17:30.

Τα παιδιά περιμένουν από όλους εμάς, Καθηγητές, μέλη ΕΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, ΕΔΠ, Διοικητικό Προσωπικό και κυρίως τις φοιτήτριες και τους φοιτητές μας, τη στοργή και την πολύτιμη προσφορά μας.

Παρακαλούνται οι διδάσκοντες να ενημερώσουν τις φοιτήτριες και φοιτητές τους κατά τη διάρκεια των διαλέξεων για την ανάγκη συμμετοχής τους στην προσπάθεια αυτή, και για τον επιπλέον λόγο ότι το Νοσοκομείο Παίδων έχει συνδράμει κατ’ επανάληψη το Πανεπιστήμιό μας, καλύπτοντας τις ανάγκες σε αίμα πολλών φοιτητών, μελών του προσωπικού μας ή συγγενών τους.

Όλοι, όσοι μπορείτε, ελάτε να λάβετε μέρος στο 54ο διήμερο αιμοδοσίας, που διοργανώνεται στο Πανεπιστήμιό μας από το 1994 και να δώσετε λίγο αίμα ως δείγμα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης στον συνάνθρωπό μας που υποφέρει.

Προτρέψτε τους συναδέλφους και τους φοιτητές μας να συμμετάσχουν σε αυτή την προσπάθεια!

Διοργάνωση
Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Γενικό Νοσοκομείο Παίδων «Π. & Α. Κυριακού»

Διοικητική Υποστήριξη