Οι Ψηφιακές Υπηρεσίες & η Βιβλιοθήκη του ΟΠΑ, 17.10.23, 16:00-17:00, μέσω MS Teams

Παρουσίαση με θέμα "Οι Ψηφιακές Υπηρεσίες & η Βιβλιοθήκη του ΟΠΑ" για τους πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες

Έχοντας ως σκοπό την εξοικείωσή σας με τις Ψηφιακές Υπηρεσίες του ΟΠΑ και τις Υπηρεσίες που σας παρέχει η Βιβλιοθήκη & Κέντρο Πληροφόρησης, διοργανώνουμε την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2023, στις 16:00 – 17:00, μια σύντομη διαδικτυακή παρουσίασή τους.

Η παρουσίαση αφορά όλα τα Τμήματα και μπορείτε να την παρακολουθήσετε μέσω της πλατφόρμας τηλεσυναντήσεων που χρησιμοποιεί το Πανεπιστήμιο, τη Microsoft Teams.

Ακολουθούν οδηγίες για τη σύνδεσή σας.

Αρχικά πρέπει να εγκαταστήσετε στον υπολογιστή σας το Teams από το https://www.microsoft.com/el-gr/microsoft-teams/download-app.

Ανάλογα με τον φυλλομετρητή και το λειτουργικό σύστημα, θα εμφανιστεί ένα πλαίσιο διαλόγου για να κατεβάσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης, το οποίο θα πρέπει να εκτελέσετε για να γίνει η εγκατάσταση.

Στη συνέχεια, όταν την Τρίτη 17/10 έρθει η ώρα της τηλε-παρουσίασης, συνδεθείτε κάνοντας κλικ εδώ: ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕ-ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ

Επιλέξτε "Open Microsoft Teams" (ή "Άνοιγμα Microsoft Teams") και "Συμμετοχή τώρα"

και θα συνδεθείτε στην τηλε-συνάντηση.

Τυχόν ερωτήματα μπορούν να αποστέλλονται στο e-mail msteams@aueb.gr.

Διεύθυνση Μηχανοφράφησης - Βιβλιοθήκη & Κέντρο Πληροφόρησης
Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών