Η κοινότητα του ΟΠΑ στηρίζει τους πλημμυροπαθείς

Την Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2023 ολοκληρώθηκε η δράση στήριξης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΟΠΑ) προς τους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τις πλημμύρες.

Συγκεκριμένα, συγκεντρώθηκαν είδη ένδυσης/υπόδησης, χαρτικά είδη, είδη προσωπικής υγιεινής, είδη καθαρισμού, αλλά και 17 υπολογιστές από τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του ΟΠΑ.

Ο Αντιπρύτανης Οικονομικού Προγραμματισμού και Υποδομών Καθηγητής Κωνσταντίνος Δράκος, υπεύθυνος για το Πρόγραμμα Κοινωνικής Ευθύνης και Προσφοράς του Πανεπιστημίου, δήλωσε:
«Το ΟΠΑ, με βαθύ αίσθημα ευθύνης απέναντι στους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται από την σφοδρή κακοκαιρία και τα πλημμυρικά φαινόμενα στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας, καλλιεργεί κλίμα ευαισθητοποίησης και αρωγής μέσω της αποστολής ηλεκτρονικού εξοπλισμού και συλλογής ειδών πρώτης ανάγκης. Ολόκληρη η ακαδημαϊκή κοινότητα, καταβάλλει προσπάθειες για τη συνδρομή των πληγέντων και μεριμνά για την ταχεία παράδοση των αγαθών που συγκεντρώθηκαν».

Τελευταία ενημέρωση: 04-10-2023