Αιφνίδια απώλεια του Καθηγητή Γ. Αυλωνίτη

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ανακοινώνει με βαθύτατη θλίψη την αιφνίδια απώλεια του Γεώργιου Αυλωνίτη, ομότιμου καθηγητή του Ιδρύματος.

Ο καθηγητής Γεώργιος Αυλωνίτης έφυγε απροσδόκητα χθες, 16 Δεκεμβρίου 2019, έχοντας μιλήσει για τελευταία φορά για την αξία του μάρκετινγκ στην οικονομία και το όραμά του για μία παραγωγική Ελλάδα, στην τελετή απονομής των βραβείων Made in Greece 2019 της Ελληνικής Ακαδημίας Μάρκετινγκ.

Ο Γεώργιος Αυλωνίτης ήταν διεθνώς διακεκριμένος καθηγητής και εμβληματική μορφή του Ελληνικού μάρκετινγκ. Η συμβολή του στην ανάπτυξη και διάδοση της επιστήμης του μάρκετινγκ στην Ελλάδα είναι και θα παραμείνει ανεκτίμητη.

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος.

Σύντομο βιογραφικό

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΥΤΑΝΕΙΑ