Το Τμήμα Πληροφορικής του ΟΠΑ διοργανώνει το 4th Athens Colloquium on Algorithms and Complexity (ACAC 2009) το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο (20-21/8/2009)

id:

4th Athens Colloquium on Algorithms and Complexity

(ACAC 2009)

Το Τμήμα Πληροφορικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 4th Athens Colloquium on Algorithms and

Complexity (ACAC 2009) το οποίο θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο στις 20 και 21 Αυγούστου 2009.

Το Athens Colloquium on Algorithms and Complexity αποτελεί την ετήσια συνάντηση στην Αθήνα ερευνητών στις περιοχές της θεωρίας των αλγορίθμων και της υπολογιστικής πολυπλοκότητας. Στο συνέδριο παρουσιάζονται τόσο

πρωτότυπα ερευνητικά αποτελέσματα όσο και αποτελέσματα που έχουν ήδη παρουσιαστεί σε μείζονα συνέδρια θεωρίας Επιστήμης Υπολογιστών. Γλώσσα του συνεδρίου είναι η Αγγλική.

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου, στο Αμφιθέατρο του 1ου ορόφου της πτέρυγας Δεριγνύ.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συνέδριο, παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα http://pages.cs.aueb.gr/ACAC09/

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018