Το Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του ΟΠΑ υποστηρίζει την οργάνωση του 8th Conference on Research on Economic Theory and Econometrics, στην Τήνο (8-12 Ιουλίου 2009)

id:

8th Conference on Research on Economic Theory & Econometrics

Tinos

July 8-12, 2009

Το Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών υποστηρίζει την οργάνωση του 8th Conference on

Research on Economic Theory and Econometrics (8ου Συνεδρίου για την Έρευνα στην Οικονομική Θεωρία και Οικονομετρία), που θα πραγματοποιηθεί στην Τήνο, στο Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού από τις 8 έως

τις 12 Ιουλίου 2009, σε συνδιοργάνωση με τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Κυκλάδων και το Επαρχείο Τήνου.

Σε αυτό το καλοκαιρινό σχολείο έχουν προσκληθεί και θα συμμετάσχουν 190 προχωρημένοι υποψήφιοι διδάκτορες και καθηγητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό στον χώρο της Οικονομικής Θεωρίας και της Οικονομετρίας.

Οι κεντρικές ομιλίες θα δοθούν στη φετινή συνάντηση από τους G. Constantinides (Chicago), S. Durlauf (Wisconsin), J. Geanakoplos (Yale) και A. Orphanides (Central Bank of Cyprus), ενώ, επίσης, υπάρχουν προσκεκλημένες ομιλίες

από τους S. Anderson (Virginia), C. Hennessy (LBS), H. Polemarchakis (Warwick), E. Spolaore (Tufts), J. Valimaki (University of Helsinki) και D. Vayanos (LSE), ανάμεσα σε άλλους διακεκριμένους συμμετέχοντες.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Πρόγραμμα και τη διοργάνωση, παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018