Το Τμήμα ΔΕΤ, το ΠΜΣ στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού και ο Επίκ. Καθηγητής Οργανωσιακής Συμπεριφοράς κ. Νικολάου διοργανώνουν το Επιστημονικό Συνέδριο "EAWOP Small Group Meeting on Selection & Assessment" (21-23/6/2011)

id:

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα (Park Hotel), 21-23 Ιουνίου 2011, με τη συμμετοχή 40 επιστημόνων από την Ευρώπη και τις ΗΠΑ, και θα αναλυθούν όλες οι πρόσφατες τάσεις και προσεγγίσεις στον χώρο της προσέλκυσης, επιλογής και αξιολόγησης του Ανθρώπινου Δυναμικού των επιχειρήσεων και οργανισμών.

Στο πλαίσιο του συνεδρίου, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 23 Ιουνίου (18.00 - 21.00 στο αμφιθέατρο Αντωνιάδου του ΟΠΑ, ομιλία-διάλεξη με θέμα: "Evidence Based Approaches in Recruitment and Selection".

Ομιλητές και τίτλοι ομιλιών

• Ioannis Nikolaou (Athens University of Economics & Business, Greece): Evidence-Based (EB) Management: A focus on Evidence Based-Human Resource Management
  • Neil Anderson (Brunel University, UK): Good Practice and Good Science: The Intriguing Case of Recruitment and Selection in Europe
  • Fiona Patterson (University of Cambridge, UK): Evaluating new methods for high stakes selection: Implications for policy and practice
  • Jesus Salgado (Universidad de Santiago de Compostela, Spain): Broad and narrow personality measures: not more than «C»

Η ομιλία-διάλεξη είναι ανοιχτή στο κοινό με δωρεάν συμμετοχή. Διεξάγεται σε συνεργασία με τον Σύλλογο Αποφοίτων του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού -HR Alumni-, και την υποστήριξη του Συνδέσμου Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού Ελλάδος (ΣΔΑΔΕ) και του Ινστιτούτου Μάνατζμεντ Ανθρώπινου Δυναμικού (ΙΜΑΔ) της Ελληνικής Εταιρείας Διοικήσεως Επιχειρήσεων. Χορηγός Επικοινωνίας είναι το HR Professional.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα:

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018