id:

ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ- ΕΑΡΙΝΟ 2015

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΟΠΑ σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ διοργανώνουν 27 - 29 Ιανουαρίου 2015 ολιγομελή σεμινάρια προετοιμασίας για όσους φοιτητές θα συμμετάσχουν στο πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης κατά την εαρινή περίοδο 2015.

Η συμμετοχή στα σεμινάρια είναι προαιρετική, ωστόσο, η θεματολογία του σεμιναρίου είναι ιδιαίτερα χρήσιμη και θα βοηθήσει σημαντικά τόσο στην σωστή δόμηση του βιογραφικού για την ολοκληρωμένη συμπλήρωση της αίτησης όσο και στην επιτυχή έκβαση της συνέντευξης επιλογής, η οποία είναι καθοριστική για την απορρόφηση στην επιχείρηση της αρεσκείας και της προτίμησης σας.

Οι ακριβείς ημερομηνίες των σεμιναρίων θα διαμορφωθούν αναλόγως των συμμετοχών.

Θεματολογία Σεμιναρίου:

• Ενημέρωση για το πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του Ο.Π.Α.

• Ολοκληρωμένο Βιογραφικό Σημείωμα
  • Συνέντευξη επιλογής - τεχνικές έκφρασης & πρωτόκολλο συμπεριφοράς
  • Ομαλή & αποτελεσματική ένταξη στο εργασιακό περιβάλλον

Χώρος Διεξαγωγής: Αίθουσα Δ12 κτίριο Δεριγνύ, 1ος όροφος (πάνω από ΕΛΤΑ)!

Οι αιτήσεις συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά έως την Τετάρτη 21/01/2015.

Πληροφορίες για τις αιτήσεις στον ιστότοπο του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης http://internship.aueb.gr/news.php

Αφίσα Σεμιναρίου

Το πρόγραμμα συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) και από εθνικούς πόρους μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» του Εθνικού Στρατηγικού Πλαισίου Αναφοράς (ΕΣΠΑ).

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018