Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος από το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, για θέση συμβασιούχου διδάσκοντα σύμφωνα με το ΠΔ407/80.

id:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ανακοινώνει ότι, προκειμένου να καλύψει διδακτικές ανάγκες του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, ενδιαφέρεται να προσλάβει διδάσκοντα με σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου βάσει των διατάξεων του άρθρου 5 του Π.Δ. 407/1980, για τη διδασκαλία του μαθήματος του χειμερινού εξαμήνου του ακαδ. έτους 2007-08, «Αστικό Δίκαιο».

Οι ενδιαφερόμενοι, οι οποίοι πρέπει να είναι κάτοχοι διδακτορικού διπλώματος, καλούνται να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος ή να αποστείλουν αίτηση (διεύθυνση, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών, Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πατησίων 76, Αθήνα 10434), εκτενές βιογραφικό σημείωμα (σε τέσσερα αντίτυπα), αντίγραφα τίτλων σπουδών καθώς και συνοπτικό υπόμνημα των εργασιών τους (σε τέσσερα αντίτυπα),  το αργότερο μέχρι  6 Δεκεμβρίου 2007.

Ο υποψήφιος ο οποίος τελικά θα επιλεγεί, θα συνάψει σύμβαση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 5 του Π.Δ. 407/80) και θα λαμβάνει τις αποδοχές της αντίστοιχης βαθμίδας ΔΕΠ, στην οποία ανταποκρίνονται τα προσόντα του, αν πρόκειται για πλήρη απασχόληση.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 210-8203375, κ. Ιφιγένεια Πανοπούλου.

Αθήνα,  27-11-2007

Ο ΠΡΥΤΑΝΗΣ