Ομιλία της διακεκριμένης καθηγήτριας του Πανεπιστημίου Carnegie-Mellon των ΗΠΑ, Δρ. Denise Rousseau, με θέμα: "Publishing in Top-Tier Scientific Journal in Business & Management"

id:

Στο πλαίσιο του 4ου Διεθνούς Συνεδρίου: "Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ευρώπη: Τάσεις και Προκλήσεις", που διοργανώνει το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού του ΟΠΑ, η κεντρική προσκεκλημένη ομιλήτρια του Συνεδρίου Δρ. Denise M. Rousseau θα δώσει μια ομιλία την Πέμπτη 29 Μαΐου 2008 στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών με τίτλο: "Publishing in Top-Tier Scientific Journal in Business & Management".

Η ομιλία είναι ανοιχτή στα μέλη ΔΕΠ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθώς και στους μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες.

Η Δρ. Rousseau είναι Καθηγήτρια Οργανωσιακής Συμπεριφοράς και Δημόσιας Πολιτικής στο Carnegie Mellon University.

Τα έτη 2004-2005 υπήρξε Πρόεδρος της Ακαδημίας Μάνατζμεντ (ΗΠΑ).

Επίσης, τα έτη 1998-2007 υπήρξε αρχισυντάκτης στο Journal of Organizational Behavior και είναι μέλος

των Editorial Review Boards πολλών περιοδικών στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, όπως για παράδειγμα Academy of Management

Journal, Administrative Science Quarterly, Group and Organizational Studies, Journal of Applied Psychology, Journal of Management Inquiry,

Journal of Vocational Behavior, κλπ.

Για περισσότερες πληροφορίες για τη Δρ. Rousseau και το βιογραφικό της επισκεφτείτε την ιστοσελίδα:

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018