Η Ένωση Αποφοίτων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει φορολογική διημερίδα "Φορολογία εισοδήματος Προσωπικών Εταιριών" και "Φορολογία εισοδήματος A.E και Ε.Π.Ε" (20 & 23/2/2012)

id:

Ένωση Αποφοίτων Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Φορολογική Διημερίδα

"Φορολογία εισοδήματος Προσωπικών Εταιριών"

"Φορολογία εισοδήματος A.E και Ε.Π.Ε"
Δευτέρα 20 & Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2012, 17:00-22:00, Αμφιθέατρο Αντωνιάδου (Πατησίων 76)

Η Ένωση Αποφοίτων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει φορολογική διημερίδα με θέμα:

α) Φορολογία εισοδήματος Προσωπικών Εταιριών και

β) Φορολογία εισοδήματος A.E και Ε.Π.Ε

Στο πλαίσιο ενημέρωσης των μελών της, η Ένωση Αποφοίτων Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ) διοργανώνει διημερίδα με αντικείμενο τις αλλαγές που έχουν επέλθει στη φορολογία προσωπικών εταιριών και τη φορολογία νομικών προσώπων (Α.Ε και Ε.Π.Ε).

• Η πρώτη εκδήλωση που αφορά στην φορολογία προσωπικών εταιριών, θα πραγματοποιηθεί στις 20 Φεβρουαρίου 2012, ημέρα Δευτέρα από 17:00 έως 22:00.
  • Η δεύτερη εκδήλωση που αφορά στην φορολογία Α.Ε και Ε.Π.Ε, θα πραγματοποιηθεί στις 23 Φεβρουαρίου 2012, ημέρα Πέμπτη από 17:00 έως 22:00.

Κύριος εισηγητής θα είναι ο κ. Ευθύμιος Χρ. Αναγνώστου, Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής. Απόφοιτος της ΑΣΟΕΕ και Καθηγητής του Μεταπτυχιακού Τμήματος του Ινστιτούτου Εκπαίδευσης του Σώματος Ορκωτών Ελεγκτών και Λογιστών (Ι.Ε.Σ.Ο.Ε.Λ.), μέλος της Επιτροπής Συμβουλευτικής Υποστήριξης Ορκωτών Ελεγκτών Λογιστών στον φορολογικό τομέα.

Ο κύριος εισηγητής της διημερίδας θα συνεπικουρείται από τα μέλη του Δ.Σ της Ένωσης κ.κ. Αγησίλαο Παναγάκο και Πανταζή Μπουνέλλο.

Η διημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, Πατησίων 76.

Απευθύνεται σε λογιστές, Φοροτεχνικούς, σε στελέχη Οικονομικών υπηρεσιών Ανωνύμων Εταιρειών και Ε.Π.Ε, καθώς και σε φοιτητές.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν ερωτήματα και, στο πλαίσιο του διαλόγου, να πάρουν απαντήσεις που θα αφορούν στο θέμα τους.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Ανακοίνωση Τύπου

Για πληροφορίες: