Η Ένωση Αποφοίτων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει εκδήλωση με θέμα Market yourself 2013/Τόνισε τα δυνατά σου χαρακτηριστικά (26/11/2013)

id:

Εκδήλωση Ένωσης Αποφοίτων Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Market yourself 2013
Τόνισε τα δυνατά σου χαρακτηριστικά

Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013, 18:00, Αμφ. Αντωνιάδου (Πατησίων 76)

Η Ένωση Αποφοίτων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει την Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 18:00 στο αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Πανεπιστημίου (Πατησίων 76) εκδήλωση με θέμα:

Market yourself 2013
Τόνισε τα δυνατά σου χαρακτηριστικά

Ομιλητές της εκδήλωσης:

• κα Βελλιώτου Πέγκυ, Partner της KPMGκαισυντονίστρια του πάνελ της εκδήλωσης
  • κ. Μπουραντάς Δημήτριος, Καθηγητής ΟΠΑ και συγγραφέας
  • κ. Ρώσογλου Αθανάσιος, Γενικός Διευθυντής της Haifa SouthEast Europe SA
  • κ. Σαλιάρης-Φασσέας Γεώργιος, Πρόεδρος South Western Europe - World Markets at IPG Media brands
  • κ. Τσίγκος Δημήτριος, Πρόεδρος YES - European Confederation of Young Entrepreneurs και Ελληνικής Ένωσης Νεοφυών Επιχειρήσεων, Founder & CEO StartTech Ventures

Βασική επιδίωξη της εκδήλωσης είναι να παρουσιαστεί η εικόνα του τι αναζητούν και τι θα αναζητήσουν οι επιχειρήσεις από τα στελέχη τους, καθώς και ποιές είναι οι αγορές που θα αναζητήσουν στελέχη τα επόμενα χρόνια. Επίσης, θα δοθούν κατευθύνσεις που συμβάλουν στην ανάπτυξη επιχειρηματικότητας και ευκαιριών σε πεδία ευκαιριών, όπως ο γεωργικός κλάδος, αλλά και αυτός των social media.

Η εκδήλωση θα κλείσει με το Workshop "Market yourself - Find a job through social media", KPMG - κα. Σαραντίδη Έλενα.

H εκδήλωση θα καλύπτεται με live streaming μέσω του site www.fmvoice.gr.
Ευγενική προσφορά της
Fm Voice και του οικονομικού site www.fmvoice.gr

Είσοδος ελεύθερη

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο www.auebalumni.gr και στα τηλέφωνα: 6936058111 κ. Οικονόμου και 6947303890 κ. Παναγάκος