Ενημερωτική συνάντηση του Νέου Προγράμματος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής ERASMUS+ για Σπουδές και Πρακτική Άσκηση στο εξωτερικό (15/12/15)

id:

OIKONOMIKO ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS+

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ
(προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υπ. διδάκτορες)

Ανακοινώνεται ότι την Τρίτη 15 Δεκεμβρίου 2015, 12.30 - 15.30 θα γίνει ενημερωτική συνάντηση στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου (Πατησίων 76) για

α) το Πρόγραμμα ERASMUS+ Κινητικότητα Φοιτητών (για σπουδές και πρακτική άσκηση) & Προσωπικού,
β) ERASMUS+/ Όμιλος ΟΠΑ Πρακτικής Άσκησης Φοιτητών, και
γ) ERASMUS+/Διεθνής Κινητικότητα.

στην οποία καλούνται να παρευρεθούν οι φοιτητές και οι φοιτήτριες (προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και υπ. διδάκτορες), που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο Πρόγραμμα ERASMUS+ το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.

Η παρουσίαση θα γίνει από την κυρία Κατερίνα Γαλανάκη, συντονίστρια σε επίπεδο ιδρύματος του Προγράμματος ERASMUS+, και έχει σαν στόχο την πλήρη και λεπτομερή παροχή πληροφοριών σε όλους τους ενδιαφερόμενους, οι οποίοι θα έχουν τον χρόνο να υποβάλουν οποιεσδήποτε σχετικές ερωτήσεις.

Μετά την κεντρική παρουσίαση θα πραγματοποιηθούν και τμηματικές παρουσιάσεις του Προγράμματος ERASMUS+ κατόπιν ανακοινώσεων των Τμημάτων.

Από το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων και
Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων