Εκδήλωση απονομής βραβείων 16ου Φοιτητικού Διαγωνισμού από την Οικονομική Επιθεώρηση υπό την αιγίδα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (31/5/2010)

id:

owlΟ

Φοιτητικός Διαγωνισμός διοργανώνεται από την

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ από το 1994, για φοιτητές και σπουδαστές όλων των τριτοβάθμιων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων. Πρόκειται για έναν επιτυχημένο θεσμό, στον οποίο μπορούν και

έχουν συμμετάσχει μέχρι σήμερα εκατοντάδες φοιτητές και σπουδαστές όλων των τριτοβάθμιων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, και δεκάδες επιχειρήσεις-χορηγοί. Σκοπός του φοιτητικού διαγωνισμού είναι η σύνδεση του φοιτητικού κόσμου με τον κόσμο

των επιχειρήσεων.

Η τελετή απονομής των βραβείων του 16ου Φοιτητικού Διαγωνισμού, η οποία τελεί υπό την αιγίδα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 31 Μαΐου 2010, 18:00, στο Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης, Νεοφύτου

Δούκα 4, Αθήνα.

Το θέμα του 16ου Φοιτητικού Διαγωνισμού, που διοργανώνεται υπό την αιγίδα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, είναι "Επιχειρηματικές ευκαιρίες στην επόμενη δεκαετία", και συγκεκριμένα:

• Πώς οι νέες ισορροπίες στην ελληνική οικονομία μετά την κρίση μπορούν να δημιουργήσουν/ αναπτύξουν επιχειρηματικές ευκαιρίες.
  • Πώς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τα νέα εμπόδια στην ανάπτυξη, όπως είναι το τεράστιο δημοσιονομικό έλλειμμα.
  • Τι προβλήματα μπορούμε σήμερα πρακτικά να διορθώσουμε με τα μέσα που διαθέτουμε.

Αφίσα & Έντυπο Διαγωνισμού

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018