Διοργάνωση του 21ου Φοιτητικού Διαγωνισμού από την Οικονομική Επιθεώρηση υπό την αιγίδα του ΟΠΑ με τίτλο "Υγεία: Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία"

id:

21oς economia ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ (2014-2015)

"Υγεία: Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία"

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών συμμετέχει στη διοργάνωση του 21ου Φοιτητικού Διαγωνισμού Economia με θέμα "Υγεία: Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία".

Φοιτητές από όλα τα πανεπιστήμια της χώρας λαμβάνουν μέρος γράφοντας (ατομικά ή ομαδικά) εργασίες 2,000 λέξεων πάνω σε επίκαιρα θέματα οικονομικής επιχειρηματικότητας, οι οποίες αφού αξιολογηθούν από κριτική επιτροπή, διακρίνονται και βραβεύονται με πλούσια δώρα.

Σκοπός του διαγωνισμού είναι η κινητοποίηση των νέων να συνδέσουν την ακαδημαϊκή θεωρία με επίκαιρα θέματα, η ενίσχυση της δικτύωσης φρέσκου δυναμικού με κορυφαίες επιχειρήσεις, η ανάδειξη νέων ατόμων με κριτική σκέψη και η παροχή σημαντικών επιβραβεύσεων στους συμμετέχοντες.

Tελευταία ημερομηνία υποβολής των εργασιών είναι η 31η Μαρτίου 2015.

Η Επιτροπή Αξιολόγησης των εργασιών αποτελείται από τα εξής μέλη:

• Κυριάκος Σουλιώτης, Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικής Υγείας, Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

• Λίνα Νικολοπούλου, Διευθύνουσα Σύμβουλος Mindwork Business Solutions
  • Κωνσταντίνος Ευριπίδης, Διευθύνων Σύμβουλος Genesis Pharma, Πρόεδρος της Λέσχης Επιχειρηματικότητας

Ειδικός σύμβουλος: Αντώνης Δ. Παπαγιαννίδης, δημοσιογράφος, Γενικός Διευθυντής του Ομίλου economia.

Η τελετή απονομής των βραβείων του Διαγωνισμού θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο του 2015.

Αφίσα διαγωνισμού

21ος economia Φοιτητικός Διαγωνισμός (2014-2015)
Διαγωνισμοί προηγούμενων ετών

Τελευταία ενημέρωση: 11-04-2018