Δηλώσεις Επιλογής Μαθημάτων και Συγγραμμάτων φθινοπωρινού εξαμήνου Ακαδ. Έτους 2009-2010 Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων

id:

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ
2009-2010

Σύμφωνα με το Νέο Πρόγραμμα Σπουδών, οι περιορισμοί χειμερινών δηλώσεων μαθημάτων έχουν ως εξής:

Α' εξάμηνο σπουδών: <=8 μαθήματα

Γ' εξάμηνο σπουδών: <= 9 μαθήματα

Στο Ε' εξάμηνο σπουδών δηλώνετε υποχρεωτικά την Κατεύθυνσή σας.

Ε' εξάμηνο σπουδών: <= 8 μαθήματα (ισχύει για τις κατευθύνσεις:

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ & ΔΙΟΙΚ. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ)

<= 9 μαθήματα (ισχύει για τις κατευθύνσεις:

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ)

Στα Μαθήματα Επιλογής ισχύουν τα ακόλουθα:

• Αριθμός Λίστας Ευρύτερων Επιλογών Χειμερινών και Εαρινών: <= 3
  • Αριθμός Λίστας Επιλογών Κατεύθυνσης Χειμ. και Εαρινών: = 4

(ισχύει για τις κατευθύνσεις: ΔΙΟΙΚ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ & ΔΙΟΙΚ. ΠΛΗΡΟΦ. ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ)

Αριθμός Λίστας Επιλογών Κατεύθυνσης Χειμ. και Εαρινών: = 3

(ισχύει για τις κατευθύνσεις: ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜ. ΔΙΟΙΚ. και ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ)

• Επιλογές (προαιρετικά) υπολοίπων Τμημάτων ΟΠΑ Χειμερ. & Εαρινών: <= 3

Στην περίπτωση που δεν δηλωθούν επιλογές από τα υπόλοιπα Τμήματα του ΟΠΑ, ο Αριθμός Λίστας Επιλογών Κατεύθυνσης γίνεται = 7 (για τις κατευθύνεις ΔΙΟΙΚ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ και ΔΙΟΙΚ. ΠΛΗΡ. ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ και = 6 (για τις

κατευθύνσεις ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ και ΧΡΗΜ. ΔΙΟΙΚ. & ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ).

Ο μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων μαθημάτων προκύπτει από το ν+3, όπου ν ο αριθμός των υποχρεωτικών μαθημάτων του εξαμήνου.

Ζ' εξάμηνο σπουδών: <= 15 μαθήματα

Μετά από Απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος οι φοιτητές που βρίσκονται στο τελευταίο έτος σπουδών δικαιούνται να δηλώσουν μέχρι (15) μαθήματα.

ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2009-2010

ΑΠΟ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΩΣ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

• Όσοι φοιτητές βρίσκονται μέχρι και το 6ο έτος σπουδών τους (δηλαδή με Αριθμό Μητρώου: 2040... έως 2090...), υποχρεούνται να υποβάλλουν την δήλωση μαθημάτων/συγγραμμάτων τους ηλεκτρονικά.

Οι φοιτητές μπορούν να ενημερωθούν για τα προτεινόμενα ανά μάθημα συγγράμματα, από τον συνολικό κατάλογο προτεινόμενων προς επιλογή Διδακτικών Συγγραμμάτων Ακαδ. Έτους 2009-2010, ο οποίος έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του

Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (http:///pages/foithsh/syg rammata/2010/ode2009-10.pdf).

• Οι πιο παλαιοί φοιτητές οφείλουν να την υποβάλλουν είτε στη Γραμματεία του Τμήματος ημέρες και ώρες θυρίδας (δηλ. ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ 12:00-14:00 & ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:00-13:00), είτε Ταχυδρομικώς στη διεύθυνση Πατησίων 76, 104 34,

Αθήνα, είτε μέσω FAX στο τηλέφωνο 210-8230 966.

• Οι Α' ετείς και Β' ετείς φοιτητές δεν μπορούν να επιλέξουν μαθήματα επιλογής.
  • Οι Α' ετείς εκτός από τα (5) υποχρεωτικά μαθήματά τους, μπορούν να επιλέξουν μέχρι (3) και από το 2ο έτος σπουδών.
  • Οι Β' ετείς εκτός από τα (6) υποχρεωτικά μαθήματά τους, μπορούν να επιλέξουν μαθήματα του 1ου έτους σπουδών που οφείλουν.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Όλοι οι φοιτητές υποχρεούνται σε κάθε ακαδ. έτος, να δηλώνουν εξ αρχής όλα τα μαθήματα παλαιοτέρων ετών που οφείλουν.

Αθήνα, 7 Οκτωβρίου 2009

Από τη Γραμματεία ΟΔΕ