1ο HRM AUEB Business Days

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 1ο HRM AUEB Business Days μια νέα πρωτοβουλία για τους φοιτητές του μεταπτυχιακού μας. Επρόκειτο για μία σειρά διαλέξεων, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στο διάστημα 27-30 Μαρτίου (18.00-21.00) στο Athens Center for Entrepreneurship and Innovation του ΟΠΑ (Κεφαλληνίας 46, Κυψέλη) από στελέχη της αγοράς, τόσο από επαγγελματίες της ΔΑΔ όσο και από άλλους χώρους με σκοπό να φέρουν τους φοιτητές πιο κοντά στο business (π.χ. στο marketing/sales, e-business, finance, strategy αλλά και στο HR φυσικά). Η σειρά των διαλέξεων περιλάμβανε και ένα CEOs panel από μεγάλες επιχειρήσεις.

Ευχαριστούμε πολύ τις συμμετέχουσες εταιρίες και τους ομιλητές-προσκεκλημένους μας, κ.κ. Θωμά Γιαννούτσο - Creta Farms Greece, Νάνσυ Μαλλέρου - Life Clinic Group, Πέγκυ Βελλιώτου - KPMG, Παναγιώτη Γκεζερλή - Convert Group, Ηρώ Μέλλιου, Αλίκη Καούρα - Vodafone Greece, Γιάννη Αρετάκη - Novartis Hellas, και ιδιαίτερα τους CEOs κ.κ. Αλέξανδρο Αγγελόπουλο - Aldemar Resorts, Μαρίκα Λάμπρου - ΚΑΥΚΑΣ Ηλεκτρολογικό υλικό & φωτισμός και Αριστοτέλη Παντελιάδη - My Market.