Πρόσβαση στην πλατφόρμα ProQuest ONE BUSINESS

ProQuest One Business

Πρόσβαση στην πλατφόρμα ProQuest ONE BUSINESS

Σας ενημερώνουμε ότι έχει υπογραφεί ετήσια σύμβαση από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών για πρόσβαση της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου στην πλατφόρμα ProQuest One Business.

Σχεδιασμένη για να βοηθήσει τους ερευνητές να εξισορροπήσουν τη θεωρητική και την πρακτική εκπαίδευση, η ProQuest One Business είναι μια πλήρης βιβλιοθήκη που προσφέρει πρόσβαση σε εκατομμύρια αντικείμενα πλήρους κειμένου που αντλεί από 3.641 επιστημονικά και δημοφιλή περιοδικά (1.669 από τα οποία είναι peer-reviewed), εφημερίδες, εκθέσεις έρευνας αγοράς, διατριβές, βιβλία, βίντεο, επισκοπήσεις εταιρειών και βιομηχανικών κλάδων. Μεταξύ των δημοφιλών τίτλων στους οποίους προσφέρεται πρόσβαση στο περιεχόμενο σε πλήρες κείμενο είναι:
  • The Economist (UK), 1992 - σήμερα
  • Wall Street Journal, 1984 - σήμερα
  • Barron's (NY), 1988 - σήμερα
  • Financial Times, 1996 - σήμερα (όχι ο τελευταίος μήνας)
  • Foreign Affairs, 1987 - σήμερα
  • Business Insider (US), 2018 - σήμερα

Παρέχεται επιπλέον πρόσβαση και στην πλατφόρμα της Proquest Business Premium on Ebook Central
URL: https://ebookcentral.proquest.com/lib/athensuniv καθώς η ProQuest One Business περιλαμβάνει και τη συλλογή ηλεκτρονικών βιβλίων Business Premium. Μπορείτε να χρησιμοποιείτε και τον εν λόγω σύνδεσμο για απευθείας πρόσβαση και αναζήτηση μόνο των ηλεκτρονικών βιβλίων μέσα από την εν λόγω πλατφόρμα, εάν αυτό είναι επιθυμητό.

Μπορείτε να έχετε απευθείας πρόσβαση στην ProQuest One Business από το σύνδεσμο: ΕΔΩ . Η πρόσβαση γίνεται με έλεγχο των IP διευθύνσεων. Υπενθυμίζουμε ότι για την πρόσβαση εκτός Πανεπιστημίου είναι απαραίτητη η σύνδεση με VPN. Παρακαλούμε στείλτε μας τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας για τη χρησιμότητα της πλατφόρμας στο library@aueb.gr.
Η πρόσβαση θα παραμείνει ενεργή έως τον Μάιο 2025 όπου και θα αξιολογηθεί εκ νέου η χρησιμότητά της λαμβάνοντας υπόψη τα στατιστικά χρήσης και τα σχόλιά σας.

Μάθετε περισσότερα για την Proquest One Business εδώ.