Παράταση αναστολής λειτουργίας της Βιβλιοθήκης έως 10.4.2020

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τη νέα απόφαση που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ Β 956/2020, παρατείνεται η αναστολή λειτουργίας της Βιβλιοθήκης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών για το κοινό και για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας, έως και την Παρασκευή 10.4.2020.

Σύμφωνα με τα δεδομένα που υπάρχουν μέχρι στιγμής εξ αιτίας του μέτρου αναστολής της λειτουργίας της Βιβλιοθήκης για την αποτροπή της διασποράς του COVID-19, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα ακόλουθα:

• Όλοι οι χώροι της Βιβλιοθήκης θα παραμείνουν κλειστοί για το κοινό έως την Παρασκευή 10 Απριλίου,
  • Δανεισμοί και επιστροφές βιβλίων δεν θα πραγματοποιούνται το διάστημα αυτό,
  • Βιβλία για τα οποία η ημερομηνία επιστροφής είναι εντός αυτού του διαστήματος, θα μπορούν να επιστρέφονται με το πέρας της αναστολής λειτουργίας της Βιβλιοθήκης χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση,
  • Αναστέλλεται η υπηρεσία διαδανεισμού από και προς τις άλλες ακαδημαϊκές βιβλιοθήκες,
  • Το προσωπικό της Βιβλιοθήκης εργάζεται εκ περιτροπής με φυσική παρουσία και θα εξυπηρετεί το κοινό τηλεφωνικά 8:30-15:00. Οι υπάλληλοι που δεν προσέρχονται στην υπηρεσία εργάζονται  από απόσταση και θα απαντούν στα ερωτήματά σας με e-mail,
  • Αξιοποιήστε τις ψηφιακές πηγές που προσφέρονται από τη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου.

Παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνείτε μαζί μας για ερωτήσεις και να συμβουλεύεστε συχνά την ιστοσελίδα μας και τα κοινωνικά δίκτυα για ενδεχόμενες νέες ανακοινώσεις.