Αργυροπούλου Αλίσια

Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων, ΟΠΑ

Βραβείο στην Επετειακή Συλλογή για την εκατονταετηρίδα του ΟΠΑ

Μία ιδιαίτερα συμβολική και απαιτητική συσκευασία απέσπασε το βραβείο «Pressious Συσκευασία της Χρονιάς» για το 2020. Η βραβευθείσα Επετειακή Συλλογή για τα 100 χρόνια από την ίδρυση του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών περιλαμβάνει ειδική θήκη για τη διάθεση αργυρού συλλεκτικού νομίσματος, πιστοποιητικό γνησιότητας και σειρά αναμνηστικών καρτ ποστάλ.

Εθελοντική αιμοδοσία και προσφορά

Ανταποκρινόμενο στις αυξημένες ανάγκες του Εθνικού Συστήματος Υγείας για διατήρηση των αποθεμάτων αίματος στη χώρα μας, το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών ένωσε για άλλη μία φορά τις δυνάμεις του με το Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών «Παναγιώτη και Αγλαΐας Κυριακού», διοργανώνοντας πρόσφατα μια δράση στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικής Προσφοράς του.