Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Ημερομηνία Εκδήλωσης: 21/02/2020 - 10:00

Ανακοινώνεται ότι η ορκωμοσία των πτυχιούχων της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2019 του Τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2020 στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Πανεπιστημίου (κεντρικό κτήριο, πτέρυγα Αντωνιάδου, 1ος όροφος).

Ημερομηνία Εκδήλωσης: 21/02/2020 - 16:14

Το Πρόγραμμα των Σεμιναρίων Jean Monnet λαμβάνει χώρα κάθε Τετάρτη (το εαρινό εξάμηνο) από τις 26 Φεβρουαρίου 2020, ώρα 19:00 – 21:30, στο Αμφιθέατρο Δεριγνύ, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Το Σεμινάριο είναι δωρεάν και απευθύνεται στους φοιτητές/τριες του προπτυχιακού και μεταπτυχιακού κύκλου σπουδών του ΟΠΑ και των άλλων Σχολών των Πανεπιστημίων της χώρας. Ενδιαφερόμενοι επί της θεματολογίας είναι επίσης ευπρόσδεκτοι. Το σεμινάριο αναφέρεται σε τρέχοντα θέματα της Ελληνικής, Ευρωπαϊκής και Διεθνούς Οικονομίας, σε θέματα λειτουργίας των θεσμών της Ε.Ε. και στις προοπτικές αυτών.

Ημερομηνία Εκδήλωσης: 21/02/2020 - 16:19

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Jean Monnet διοργανώνεται το σεμινάριο: «Τρέχοντα Θέματα Λειτουργίας της Ελληνικής, Ευρωπαϊκής και Διεθνούς Οικονομίας» με θέμα: «Θεμελιώδεις Νοημοσύνες για προσωπική και επαγγελματική αποτελεσματικότητα»,   Ομιλητής Καθηγητής Δημήτρης Μπουραντάς,Πρύτανης New York College.