Η καινοτομία στην Ελλάδα και οι φορείς που τη στηρίζουν

Τι σημαίνει καινοτομία στην Ελλάδα σήμερα; Ποιους αφορά; Ποιους κλάδους της οικονομίας αγγίζει; Ποιοι φορείς στηρίζουν την προσπάθεια ομάδων και επιχειρήσεων να καινοτομήσουν; Ποια χρηματοδοτικά εργαλεία υπάρχουν; Τι άλλη βοήθεια παρέχεται;

Το Πρόγραμμα NBG Business Seeds της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος σε συνεργασία με το Athens Center for Entrepreneurship and Innovation (ACEin) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών,  το Κέντρο Αρχιμήδης του Εθνικού Καποδιστιακού Πανεπιστημίου Αθηνών, το Uni.fund, το Μetavallon και τη Bayer Ηellas, διοργανώνουν την ημερίδα με τίτλο: "Η καινοτομία στην Ελλάδα και οι φορείς που τη στηρίζουν", το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 στις εγκαταστάσεις του Athens Center for Entrepreneurship and Innovation - ACEin, (Κεφαλληνίας 46, 2ο όροφος).

Η αντζέντα της ημερίδας περιλαμβάνει την καλυψη θεμάτων όπως το εγχώριο οικοσύστημα καινοτομίας, οι φορείς στήριξης, τα χρηματοδοτικά εργαλεία αλλά και κλειστά workshops 15 ατόμων που διοργανώνουν οι BayerCapsuleTSkywalkerStartupperThe FoundationAephoria και Afi.Org.

Το κόστος εγγραφής είναι 5 ευρώ. Οι θέσεις είναι περιορισμένες και θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας. Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα δωθούν προς υπηρεσίες για τις νεοφυείς ομάδες του Κέντρου Στήριξης Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας - ACEin.

Για περισσότερες πληροφορίες και για κρατήσεις πατήστε εδώ